DEMONSTRÁTORI PÁLYÁZAT 2017

DEMONSTRÁTORI PÁLYÁZAT

A SZTE Optikai és Kvantumelektronikai Tanszéke pályázatot hirdet demonstrátori pozíció elnyerésére olyan kiemelkedő tanulmányi eredményt felmutató hallgatók számára, akik az Optikai és Kvantumelektronikai Tanszéken folyó oktatómunkában már eddig is részt vettek, illetve csatlakozni kívánnak ahhoz.

A demonstrátori tevékenység 2017. február 13. – 2017. május 21. közötti időszakra szól.

A demonstrátori pozícióra pályázhatnak az SZTE TTIK azon hallgatói, akik jelenlegi vagy korábbi tanulmányaik során legalább négy félévre bejelentkeztek, legalább 110 kreditet teljesítettek, és egyik félévben sem volt a hagyományos tanulmányi átlaguk 3,50 alatt.

Az alább felsorolt demonstrátori feladatokra lehet jelentkezni:

Felelős oktató

Feladat

Flender Roland

A Fizika mérnököknek 2. gyakorlat dolgozatainak javítása. (1 fő)

Dr. Geretovszky Zsolt

A II. éves labor jegyzőkönyveinek javítása. (2 fő)

Dr. Hopp Béla

Kísérleti fizika 2. előadáshoz az előadáson írt dolgozatok javítása (1 fő).

Dr. Horváth Zoltán

A Hullámtan és optika gyakorlat házi feladatainak és dolgozatainak javításában való közreműködés. (1 fő)

Ignácz Ferenc

A Fizika laboratórium gyakorlatok jegyzőkönyveinek javítása. (1 fő)

Dr. Kovács Attila

A Lézerek és alkalmazásai előadáshoz kapcsolódó segédanyag készítésében való részvétel.

Dr. Kovács Attila

Az Optikai laboratóriumi gyakorlat kísérleteinek beállításában, illetve a gyakorlat vezetésében való részvétel.

Dr. Szalai Tamás

Részvétel tanszéki kötődésű csillagászati ismeretterjesztési tevékenységekben, valamint csillagászati oktatási segédanyagok szerkesztésében. (max. 3 fő)

Ha egy hallgató felvételt nyer a demonstrátori pozícióra, akkor egyúttal felvesszük az ETR-ben egy 2 kredites, az Oktatási gyakorlat demonstrátoroknak című szabadon választott típusú kurzusra. A szorgalmi időszak végén, ha a demonstrátor munkáját felügyelő oktató teljesítettnek minősíti a demonstrátori feladatot, akkor a hallgatónak jeles érdemjegyet írunk be az ETR-ben ehhez a kurzushoz.

A pályázat beadásához nyomtatvány áll rendelkezésre, amely a Tanszék irodájában vehető át papírformátumban, illetve elektronikus formában letölthető a tanszék honlapjáról (http://opt.physx.u-szeged.hu/sites/default/files/dem.paly_.urlap_jav_2016-17.II_.doc). A kitöltött űrlap az irodában adható le.

Beadási határidő: 2017. február 10., 12.00 óra

Szeged, 2017. január 31.